FRESHFIT SEASON OPENING

Cover-(1)

Gegužės 2 dieną, „Instinct Society“ kartu su visos Lietuvos ir kaimyninių šalių automobilių kultūros gerbėjais, pažymės šiltojo metų sezono pradžią pirmą kartą vyksiančiame tarptautiniame automobilių kultūros renginyje „Freshfit“, kuris vyks „Litexpo“ parodų rūmuose.
Įprastai dauguma Lietuvos autoklubų sezoną pradeda atskirai, o mes atidarysime visų klubų vasaros sezoną., – būsimą įvykį apibūdina netradicinių automobilių klubo „Instinct Society“ nariai.
Į panašius renginius išpuoselėtais, nupoliruotais automobiliais, išblizginę ratlankius, nuvalę kiekvieną dulkelę salone ir ant kėbulo, automobilių gerbėjai mielai renkasi Vakarų šalyse. Ypatingo dėmesio sulaukia tie, kurie žiemą nesėdi rankų sudėję ir naują sezoną pradeda iš esmės atnaujinę turimas transporto priemones. Būtent tokių – šviežių – automobilių renginyje tikisi sulaukti „Freshfit“ organizatoriai.
6

5
„Mūsų norus atspindi ir renginio pavadinimas. Jis sieja visus terminus, kurie apibūdina dailiai atrodantį automobilį – „stance“, „fitment“ ir kitus. Kitaip tariant, norime pamatyti, kaip šviežiai po žiemos atrodo entuziastų automobiliai“, – šypteli Karolis Zaleckas, „Instinct Society“ klubo narys.
Rodys, ką veikė per žiemą
Užsibrėžę Lietuvos automobilių kultūrą pristatyti taip, kaip dar nėra buvę ir įvertinę ankstesniais metais vykusiuose renginiuose darytas klaidas, „Instinct Society“ reikalavimų kartelę užkėlė itin aukštai. „Freshfit“ turėtų prilygti žinomiems tokio tipo renginiams užsienyje.
„Pavyzdžiui, apie tai, kad renginys turėtų vykti po stogu, nusprendėme po to, kai per vieną mūsų organizuotą renginį nuolatos lijo. Neorime rizikuoti ir, kad automobiliai nuo renginio pradžios iki pabaigos liktų gražiai nupoliruoti ir blizgantys“, – aiškina Domas Juzėnas, ratų restauravimo dirbtuvių „Wheel Works“ savininkas.
7
„Instinct Society“ akcentuoja, kad į renginio parodą atrinktų automobilių savininkai aiškiai parodys, jog jiems automobiliai yra skirti ne vien kelionėms nuo taško A į tašką B, bet yra tapę gyvenimo dalimi.
„Renginys ir atsirado būtent dėl tokių žmonių. Ne vienerius metus skatiname automobilistus stengtis, dirbti kokybiškai, norime, kad jie galėtų visiems parodyti, ką dirbo žiemos vakarais užsidarę garažuose“, – priduria D.Juzėnas.
3
Sunkiausia – atrinkti
Gegužės 2 d. duris visiems atversiančiame renginyje „Instinct Society“ po „Litexpo“ stogu žada suburti keliasdešimt geriausių ir gražiausių Lietuvos bei užsienio „stance“ stiliaus automobilių.
2
Kovą prasidėsianti atranka, neslepia klubo nariai, vienas sunkiausių pasiruošimo „Freshfit“ momentų, mat atrinkti į renginio dalyvius norisi visus geriausius, tačiau „Litexpo“ sienos – ne guminės. Po parodų rūmų stogu turėtų tilpti per 90 įspūdingiausių automobilių.
9
„Turėsim tilpti į 2600 kvadratinių metrų, todėl tikimės, kad tie 90 atrodys kur kas geriau nei ankstesniais metais vykusių renginių dalyviai“, – griežtą atranką žada Martynas Strigas, klubo narys.
Nepaisant griežto vertinimo, „Instinct Society“ nariai nežada dalyti patarimų, kas vienokiems ar kitokiems automobiliams tinka, o kas ne.
„Šimtus kartų esame sakę, kad nereikia interneto forumuose klausti, kokius ratus pirkti, kokia spalva automobilį dažyti. Automobilis dailinamas tam, kad pačiam būtų gražu, ne dėl kitų“, – pabrėžia K.Zaleckas.
Visgi užmesti akį į potencialių „Freshfit“ dalyvių garažus ir darbus klubas norėtų. Iki pat gegužės „Instinct Society“ stengsis atskleisti, kaip atrodo lietuviškos automobilinės kultūros užkulisiai, kiek darbo kartais prireikia tam, kad automobilyje atsirastų vienas ar kitas patobulinimas.
DSC_8061
„Užsuksime į ne vieną garažą. O iš šitų kelionių po Lietuvą atsiras ir vienas kitas filmas. Norėtume daugelį paskatinti dailinti savo automobilius“, – šypteli „Instinct Society“ nariai.
Vien ratų neužteks
Kai kovo pradžioje startuos automobilių į „Freshfit“ atranka, renginio pašto dėžutę užplūs dešimtys laiškų su automobilių nuotraukomis. „Instinct Society“ nariai vertindami potencialius dalyvius žada daugiausiai dėmesio kreipti į automobilio išvaizdos visumą.
8
„Tikrai neužteks vien sužeminti pakabą ir užsidėti geresnius ratus“, – pabrėžia D.Juzėnas.
Atrankos komisija tikrins, kiek automobilis pasikeitęs lyginant jį su standartinės išvaizdos modeliu, kaip savininkas keitė ir tobulino automobilio eksterjerą, saloną, ką nuveikė variklio skyriuje, kiek modifikavo motorą bei kitas automobilio detales.
1

11
Be jokių klausimų tarp dalyvių turėtų atsirasti tie automobiliai, į kuriuos žvelgiant nebus prie ko prikibti. Automobilių „su klaustuku“ likimą automobilistų klubas spręs iki renginio likus kelioms dienoms.
„Instinct Society“ atskleidžia, kad geriausių ir gražiausių automobilių laukia ne vienas prizas. „Freshfit“ komisija paskelbs gražiausius renginio ratlankius, o rinkdami greičiausią orinę pakabą turintį automobilį patikrins ir tai, kaip į nominaciją pretenduojantys dalyviai įrengę bagažinę, instaliavę orinės pakabos elementus.
4
Renginyje paaiškės ir gražiausio salono, variklio skyriaus savininkai, nepamiršti žadama ir statinę žemintą pakabą turinčių automobilių savininkų. Nuomonę išreikš ir „Freshfit“ lankytojai, kurie išsirinks savo numylėtinį.
Prizų žadama įteikti ir geriausiems užsienio svečių automobiliams, favoritus apdovanos ir renginio rėmėjai. Kulminacija taps „Metų Freshfit“ nominacija. Pagrindinį renginio prizą gaus tas dalyvis, kurio automobilis, lyginant su standartiniu modeliu, bus labiausiai pasikeitęs ir išdailintas.
10
„Vasarą geriausia pradėti „Freshfit“. Galima netgi pasakyti, kad jeigu nedalyvavai „Freshfit“, vasaros sezono neatidarei“, – juokiasi „Instinct Society“ ir primena, kad Lietuvos automobilistų sezono pradžia – gegužės 2 d., „Litexpo“ parodų rūmuose.

Dalyvio anketą rasite čia: http://freshfit.lt/form.php
Registracija bus priimta užpildžius visus reikiamus laukus ir prisegus 5 automobilio nuotraukas: salono, variklio skyriaus, priekio, galo bei šono.
Registracija vyksta iki balandžio 24d.
Žiūrovai bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt – http://www.bilietai.lt/lt/event/24578